ابن سينا ابن سينا .

ابن سينا

بيماري سرطان و طب سنتي


بيماري سرطان وطب سنتيرازيانه و سرطان سينه

ابتلا به سرطان سينه كابوس بسياري از زنان است. خيلي‌ها نگرانند كه به اين بيماري دچار شوند. اگر شما هم جزء اين افراد هستيد اصلا نگران نباشيد. تحقيقات در سال‌هاي اخير نشان داده است كه خوردن رازيانه مي‌تواند تا حد زيادي از ابتلاء به اين بيماري جلوگيري كند. رازيانه گياهي پاييزي است اما در ساير فصول سال نيز مي‌توان آن را به صورت چاي مصرف كرد.
اين ادويه ها داراي خاصيت ضد سرطاني نيز است از جمله زردچوبه، زنجبيل و رزماري.تقريباً همه ميوه و سبزي هاي تازه خاصيت ضد سرطاني دارد.به دليل دارا بودن فيبر ميوه و سبزيجات از جمله سيب، كلم بروكلي، كلم برگ و... با سرطان لوله گوارشي مقابله مي كند. جوانه ها و آب سبزيجات از جمله علف گندم نيز به دليل داشتن آنتي اكسيدان، آنزيم ها، ويتامين ها و مواد معدني با سرطان مقابله مي كند و مانع از بروز آن مي شود.

● يادآوري چندنكته

۱. مصرف ميوه، سبزي و غلات سبوس دار را افزايش دهيد. مصرف گوشت قرمز، مواد غذايي پرچرب حيواني، غلات و شكر تصفيه نشده راكم كنيد.
هر چند اين نظرات هيچ گاه تاكنون كاملا به اثبات نرسيده است اما تحقيقات جديد نشان مي‌دهد كه اين گياه در درمان و كاهش فعاليت سلولهاي سرطاني غدد لنفاوي، مثانه، پوست و ريه موثر است. مطالعات دانشمندان انگليسي نشان داده است استفاده از اين گياه به بيماران سرطاني كمك زيادي كرده است و به همين دليل در اروپا مارچوبه مهم‌ترين راه حل درمان سرطان است.

سرطان پروستات و كنگر فرنگي

شايد شما اطلاع نباشيد كه اين ماده غذايي تا چه اندازه در پيش گيري از سرطان موثر است اما مردم منطقه مديترانه به خوبي به اين موضوع واقف هستند. نزديك به 3000 سال است كه مردمان اين نواحي از كنگر فرنگي در غذاهاي خود استفاده مي‌كنند و از قديم اعتقاد داشتند كه اين گياه در درمان بيماري‌هاي مختلف موثر است.

به تازگي محققان به تاثيرات بسيار مثبت اين گياه پي بردند و چيزي در حدود 200 مقاله در مورد اين گياه در قاره اروپا چاپ شده است. محققان در دانشگاه جورج آگوست آلمان به اين نتيجه رسيده‌اند كه اين گياه در درمان سرطان پروستات مفيد است. اين گياه بر ترشح هورمون استروژن در بدن تاثير مي‌گذارد و باعث مي‌شود فرد دچار سرطان پروستات نشود، علاوه بر اين كنگر تاثير زيادي در جلوگيري از رشد سلولهاي سرطاني، خصوصا سرطان پروستات دارد.
▪ چاي سبز:
از بوته اي به نام «كاميليا سينسيس» به دست مي آيد و همان بوته اي است كه چاي سياه، سبز و سفيد از آن به دست مي آيد. رنگ، طعم و مزه آن به ميزان رشدبرگ ها، زمان برداشت و طرز عمل آوري آن ارتباط دارد. چاي سبز با سرطان سينه، معده و پوست مقابله مي كند.
۲. ورزش براي سلامت بدن مفيد است.

۳. از مصرف دخانيات پرهيز كنيد.۴ خانم ها بايد به طورمرتب خود را معاينه كنند، زنان و مردان بايد با نشانه ها و علايم سرطان پوست آشنا شوند
بيماري سرطان وطب سنتي
اين گياه سرشار از ويتامين ث، كلسيم، پتاسيم و فيبر است و روي استخوان‌ها نيز اثري مثبت دارد. اما مهمترين تاثير رازيانه افزايش شير مادران و همچنين جلوگيري از ابتلاء به سرطان سينه دارد. اين گياه داراي مقاديري استروژن است و به همين دليل براي جلوگيري از ابتلاء به سرطان سينه و همچنين جلوگيري از رشد سلولهاي سرطاني نيز بسيار مفيد است. البته توجه داشته باشيد كه خوردن اين گياه در زمان بارداري منع شده و در صورتي كه دچار مشكل غلظت خون هستيد بهتر است كه از مصرف اين گياه پرهيز كنيد.

مارچوبه درماني در سرطان

مارچوبه مهمترين گياه در درمان سرطان‌هاي مختلف است. مجله اخبار سرطان مقاله‌اي درباره اثرات مفيد مارچوبه براي درمان سرطان به چاپ رساند. پس از آن بود كه موسسات زيادي در سطح دنيا به سمت تحقيقات در مورد اثرات مارچوبه بر روي سرطان رفتند. برخي معتقدند كه اين گياه اثر معجزه آسايي بر توقف رشد سلول‌هاي سرطاني در بدن بيماران دارد.
بيماري سرطان وطب سنتي

▪ سير:
اين گياه با بروز سرطان گوارشي مقابله مي كند.مصرف سير در حفظ سلامت قلب و عروق نيز نقش دارد.

بيماري سرطان وطب سنتي

▪ عصاره دانه انگور:
نتايج آزمايش هاي باليني نشان مي دهد عصاره دانه انگور با سرطان سينه، معده، روده بزرگ، پروستات و ريه مقابله مي كند. عصاره دانه انگور بي ضرر است.
بيماري سرطان وطب سنتي

▪ ادويه ها:
بيشتر ادويه هايي كه براي پخت غذاها به كار مي رود براي حفظ سلامت مفيد است.


برچسب: ،
امتیاز:
+ نوشته شده: ۷ دى ۱۳۹۹ساعت: ۰۸:۵۱:۴۵ توسط:ابن سينا موضوع:

:: مطالب مشابه
[RelPostTitle] [RelPostTitle]
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :